RELACJE INWESTORSKIE

Newsletter #3 2023

Obejrzyj newsletter w formie video

Zarząd Madmind Studio S.A. informuje, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, raport roczny (w tym raport za Q4 2022) opublikowany zostanie 21 marca 2023 roku.


Trwają prace nad przejściem na główny rynek GPW. Na chwilę obecną spółka nie planuje emisji akcji w związku z przejściem na rynek regulowany. O postępach prac oraz kluczowych milestonach procesu, informować będziemy poprzez oficjalne raporty oraz relacje inwestorskie.

Spółka zainwestowała w produkcje nowych materiałów CGI, które promować będą między innymi projekty Paranoid oraz Menna.

Piekielny Marzec

W ostatnim tygodniu marca 2023, spółka rozpocznie szereg działań cross promocyjnych nowych tytułów z uniwersum The World of Agony, w tym:

- 27marca. Agony: Lords of Hell  (rozpoczęcie zbiórki na kickstarter, wraz z grywalnym demem)

- 27marca. Succubus PC  (Darmowa aktualizacja do Succubus PC, która naprawi część zgłaszanych przez graczy błędów oraz podniesie jakość animacji w scenach erotycznych, zgodnie z oczekiwaniami graczy. )

Dodatkowo, gry spółki zostaną objęte promocją w okresie poniższych premier.

- 28marca. Jednoczesna premiera Agony VR oraz Succubus: Hellish Orgy VR. Obie gry dostępne będą jako bundle z atrakcyjną ceną.

- Premiera konsolowej wersji Succubus (PS4/PS5).
Dokładna data premiery konsolowej wersji gry zostanie opublikowana przez spółkę odpowiedzialną za port- Console Labs S.A.  Gra jest już ukończona i zatwierdzona przez Sony, a dokładny dzień premiery zależeć będzie od twórców portu.


Działania crosspromocyjne nowych tytułów w założeniach mają przyczynić się do dobrego zamknięcia pierwszego kwartału 2023 roku oraz rozpoczęcia drugiego kwartału w otoczeniu zysków z nowych premier.

Succubus

Gra w wersji na PC nadal cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się natomiast płatne dodatki do Succubus. W samym tylko lutym 2023 roku po płatną zawartość dodatkową sięgnęło aż ~32 000 graczy, a podstawowa wersja gry sprzedała się w ~12 500 egzemplarzy (gra + bundle).

Aktualne zyski z tytułu sprzedaży Succubus oraz Agony w pełni pokrywają bieżące koszta operacyjne zespołu.

Menna

Projekt o tymczasowej nazwie „Menna”, został oficjalnie zapowiedziany wraz z raportem espi.

Gra podobnie jak pozostałe kluczowe projekty spółki, połączona będzie historią z uniwersum The World of Agony („The Universe of Madness”), w związku z czym zostanie objęta działaniami cross promocyjnymi.

Projekt „Menna” wykorzysta opracowane przez Madmind Studio nowe rozwiązania dla gier typu horror, nad którymi spółka pracuje od 1 lipca 2022 roku. W związku z innowacyjnością stworzonej technologii, spółka będzie starać się o uzyskanie dotacji na projekt.

Spółka planuje zakończenie prac nad wersją Alpha gry, w drugim kwartale bieżącego roku.

Docelowo, nowe technologie stworzone przy okazji produkcji „Menny”, zostaną wykorzystane i rozwinięte również w kolejnych grach spółki.

Szacowany budżet Gry będzie wynosił około 1 100 000 PLN

Oficjalne ogłoszenie gry wraz z pierwszymi materiałami promocyjnymi odbędzie się w grudniu 2023 roku.

Paranoid

Demo gry wzięło udział w festiwalu Steam, dzięki czemu mieliśmy okazję poznać feedback graczy i nanieść odpowiednie poprawki.

Kluczowe z punktu widzenia developmentu było sprawdzenie corowych features , oraz stopnia trudności rozgrywki. Pod tym względem gra zebrała bardzo pozytywny feedback, co pozwala zakładać wysokie oceny w dniu premiery za wartę artystyczną oraz narracyjną projektu.

Demo uwydatniło również problemy techniczne, nad naprawą których obecnie skupiony jest zespół. Dokładamy wszelkich starań by optymalizacja gry oraz system walki spełniły oczekiwania graczy.

System walki w Paranoid stanowi kluczowy z naszego punktu widzenia feature, który zostanie wykorzystany również w kolejnych produkcjach studia. System walki bronią białą oraz palną jest priorytetem dla zespołu tworzącego Paranoid.

Tym samym, Paranoid jest projektem, z którego silnika korzystać będą kolejne gry spółki. Aspekty technologiczne tego tytułu stanowią dla nas bardzo istotny element produkcji.


Prace nad pozostałymi grami spółki przebiegają bez przeszkód i są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.


Zapytania inwestorów:

„Dlaczego średnia ostatnich ocen Succubus utrzymuje się od dłuższego czasu na poziomie niższym niż 70% pozytywnych? Czy wciąż występują błędy w grze, czy jest to spowodowane czymś innym?”

Część graczy nadal doświadcza problemów technicznych. Mamy nadzieję, że przewidziana na ten miesiąc aktualizacja gry poprawi recenzje graczy i oceny wrócą do dawnych poziomów.

1. Jak oceniacie budowanie się community Paranoida w ostatnim okresie (przyrost 1000 membersów w ostatni rok)?

2. Czy nie obawiacie się Państwo słabego przyjęcia Paranoida ze względu na trudny charakter gatunkowy (horror). Czy zamierzacie wprowadzić jakieś nowe rozwiązania do gry, które będą je wyróżniały na tle innych gier z tego gatunku?

3. Jakie są Państwa oczekiwania/chęci odnośnie wielkości wishlisty na moment premiery tej gry?”

Ad3.  Zaczynając od końca – nie mamy absolutnie żadnych oczekiwań odnośnie wishlisty gry. Nie traktujemy tego typu danych jako miarodajnego wyznacznika sprzedaży.

Obecnie wishlista Succubus wynosi 350tyś, czyli niemal o 100tyś więcej niż w dniu premiery. Wishlista daje nam około 16,5% przełożenia na faktyczną sprzedaż gry.

W opinii spółki wishlista stanowi łatwe pole do manipulacji (kupno dowolnej wielkości wishlisty nie stanowi problemu) i nie powinna być brana pod uwagę pod kątem wyceny potencjału sprzedażowego danej produkcji.

Ad2. Paranoid ma wiele cech wyróżniających go spośród konkurencji. Przede wszystkim nie jest to walking symulator, ale horror z zaawansowanym systemem walki oraz bogatą narracją. To elementy które stanowić będą o sile tej produkcji i których jakości jesteśmy pewni.

Ad.1. Tak naprawdę kluczowym punktem w kampanii marketingowej Paranoid będzie dotarcie do mediów branżowych. Obecnie jedynie zbadaliśmy rynek i zebraliśmy feedback graczy. Gdy będziemy gotowi pokazać grę prasie oraz mediom branżowym, śledzenie przyrostu community zacznie mieć więcej sensu i wiarygodności niż ma to miejsce obecnie.


Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca.
Zachęcamy również do zadawania pytań, na które będziemy starali się odpowiadać zbiorczo, w ramach relacji inwestorskich.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

/ Madmind Studio