RELACJE INWESTORSKIE

Newsletter #8 2022

Zarząd Madmind Studio S.A. informuje, że 12 sierpnia 2022 roku, zaprezentowany zostanie raport kwartalny za II kwartał 2022 roku.

 

Madmind

Trwają prace nad przeniesieniem obecnej zawartości strony www, na jej nową wersję. Poza odświeżeniem layoutu strony, zostanie ona wzbogacona między innymi o artykuły oraz dedykowane sekcje dla gier spółki.
Finalizacja prac nad stroną www, zaplanowana jest na drugi tydzień sierpnia 2022 roku.

Zgodnie z zaprezentowaną na początku roku Roadmapą wsparcia gry Succubus, w lipcu miała miejsce premiera dużej aktualizacji do gry, wraz z tymczasową obniżką ceny.
Dzięki regularnemu wspieraniu gry w postaci zarówno płatnych DLC, jak i darmowych aktualizacji, sprzedaż tego tytułu na platformie Steam uległa znaczącej poprawie.


W spółce trwają również prace nad modernizacją sprzętu, który umożliwi komfortową pracę nad nowymi projektami, opartymi na silniku Unreal Engine 5.
Wymianie ulegają jednostki, które zostały zakupione jeszcze w 2017 roku i nie radzą sobie z nowymi technologiami.

 

Succubus

Czerwiec bieżącego roku okazał się przynieść spółce rekordowe zyski z gry. Pomimo tego, że projekt cieszy się dużym zainteresowaniem graczy, zdecydowaliśmy się na dodanie do gry nowej, bezpłatnej zawartości, która została oddana w ręce użytkowników w lipcu.
W konsekwencji powyższych działań, udało nam się pobić dotychczasowy rekord wygenerowanych z gry zysków w tym roku. Tym samym w lipcu udało się uzyskać większe o ponad 90tyś zł zyski ze sprzedaży Succubus na Steam, niż miało to miejsce w rekordowym do tej pory, czerwcu br.

Kluczowa okazała się sprzedaż gry w pełnej cenie, bez promocji. Dzięki nowej zawartości, produkcja ta cieszy się znacznie większym zainteresowaniem graczy niż w poprzednich miesiącach, co finalnie ma realne i znaczące przełożenie na uzyskane z niej przychody.
Zwieńczeniem sukcesu była nowa aktualizacja do gry – „Shamanic Update”, która wprowadziła nowy typ przeciwnika.

Kolejna aktualizacja gry wraz z tymczasową obniżką ceny, zgodnie z wymaganiami Steam, może nastąpić dopiero we wrześniu 2022 roku. W związku z tym zaplanowaliśmy wydanie nowego DLC do gry właśnie na wrzesień.
Dodatek ten w naszej opinii ma największy potencjał sprzedażowy spośród wszystkich DLC opublikowanych do tej pory.

Trwają również prace nad grudniową aktualizacja gry oraz nowym, płatnym DLC, które przewidziane jest jako największy od momentu premiery gry dodatek.
W grudniu premierę będzie miała również wersja ostateczna gry nazwana roboczo: Succubus Ultimate Edition, na której zakończy się popremierowe wsparcie tego projektu.

Decyzja o kolejnych potencjalnych aktualizacjach gry (w 2023 roku), zostanie podjęta w styczniu przyszłego roku.

Analogicznie, trwają również prace nad portami gry na konsole (Xbox One / Series / PS4/ PS5/ Switch), realizowanymi przez spółkę Console Labs S.A. Developer prognozuje datę premiery tej wersji gry na 4 kwartał tego roku.
Dbając o jakość portu, developer przywiązuje dużą wagę do optymalizacji gry, dzięki czemu produkcja trafi w ręce graczy konsolowych w możliwie jak najlepszej wersji, co w konsekwencji przełoży się na większą sprzedaż tej edycji gry.

Succubus XVR

Obecnie trwają prace nad wersją beta gry, która zgodnie z założeniami, ukończona powinna zostać już we wrześniu. Tym samym premiera projektu przewidziana jest na ostatni kwartał tego roku.
Na wewnętrzny zespół VR obecnie składa się sześć doświadczonych osób, które stanowią niezależną, skupioną na segmencie VR komórkę Madmind Studio.

Agony

Sprzedaż Agony oraz Agony Unrated, w lipcu na platformie Steam zamknęliśmy z wynikiem około ~7500 egzemplarzy.
Dobra sprzedaż tego tytułu nadal stanowi ważną część miesięcznych zysków spółki, które planujemy zwiększyć w ostatnim kwartale tego roku (DLC do Succubus, Cross-promocje oraz Kickstarter Agony: Lords of Hell).

Agony: Lords of Hell

W związku z poważnym wypadkiem samochodowym, w którym ucierpieli kluczowi członkowie zespołu zaangażowanego w prace nad Agony: Lords of Hell, nie możemy zagwarantować pewnej premiery kampanii kickstarter w tym roku. Zaangażowane w projekt osoby nadal znajdują się w szpitalu, nie biorąc udziału w produkcji.

Oddelegowaliśmy dodatkowe zasoby z core teamu Madmind Studio do prac nad demem gry, celem utrzymania obecnej daty premiery kampanii. Szczegóły na temat rozpoczęcia promocji gry oraz kampanii kickstarter zostaną opublikowane w kolejnym newsletterze.

Help Me!

Developer dostarczył assety graficzne niezbędne do wykonania kampanii kickstarterowej gry, którą zaplanowaliśmy na wrzesień 2022 roku. Trwają ostatnie poprawki dema gry.

Paranoid

Zespół skupiony jest na produkcji dema gry, które planujemy zaprezentować jeszcze w tym roku.
Zebrany w ubiegłym miesiącu feedback odnośnie nowego systemu walki, jest obecnie wdrażany do projektu, a kluczowe zmiany w systemie zostały już zaimplementowane. Jednocześnie zakończono prace nad layoutem oraz scenariuszem levelu demo, który przeszedł w fazę produkcyjną.

W prace nad Paranoid zaangażowana jest obecnie największa część zespołu Madmind Studio.

Tormentor

W związku z dużym potencjałem sprzedażowym gry, do produkcji zaangażowane zostały dodatkowe osoby.   
Obecnie prace skupione są na layoutach leveli do trybu Manhunt, oraz na opracowaniu zaawansowanego i czytelnego dla graczy systemu nawigacji (gameplay, menu, symulacja sieci darkweb etc.).
Poza powyższymi, rozpoczęły się prace nad jednym z kluczowych selling pointów gry – Customizacją postaci. Korzystając z najnowszych technologii, zespół przygotowuje zaawansowany edytor, który umożliwi graczom tworzenie własnych ofiar/więźniów, pozwalając im na ogromną swobodę oraz zapewniając wysoką jakość graficzną oraz realizm.

Opracowywana jest również unikalna strategia marketingowa projektu, której celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców, w konsekwencji czego liczymy na pozyskanie nowych graczy, którzy wcześniej nie interesowali się grami spółki.

 

Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca.
Zachęcamy również do zadawania pytań, na które będziemy starali się odpowiadać zbiorczo, w ramach relacji inwestorskich.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

/ Madmind Studio