RELACJE INWESTORSKIE

Newsletter #11 2022

Zobacz prezentację video na youtube


Zarząd Madmind Studio S.A. informuje, że 11 listopada opublikowany zostanie raport za III kwartał 2022 roku.

Madmind

W ubiegłym miesiącu spółka rozpoczęła przygotowania do prezentacji „Madnight 2022: Horror Showcase”, która podobnie jak w roku 2021, zaplanowana została na grudzień br.

W związku z powyższym, tworzone są nagrania live-action, które pełnić będą rolę wprowadzenia dla publikowanych podczas wydarzenia gier.
Madnight: Horror Showcase, to coroczna prezentacja nowych gier spółki, oraz gier zaprzyjaźnionych developerów, podczas której prezentowane są wyłącznie nowe, nie publikowane wcześniej materiały z gier.

Więcej szczegółów odnośnie Madnight 2022, wraz z konkretnymi datami, przedstawimy w kolejnym newsletterze.

Obecnie nasz 40 osobowy zespół prowadzi prace nad kilkoma projektami równocześnie, które realizowane są wewnętrznie przez dedykowane im teamy.
Aktywnie działa również „Team Afterhours”, przygotowując materiały video dla dwóch nowych gier, celem opublikowania ich podczas grudniowej prezentacji na wydarzeniu Madnight 2022: Horror Showcase.

Bieżące koszta operacyjne spółki w całości pokrywane są przez miesięczne zyski z tytułu sprzedaży gier Succubus (PC) oraz Agony i Agony Unrated (konsole + PC)

Succubus

W październiku gry spółki (Agony, Succubus, Void Slayer), wzięły udział w halloweenowej wyprzedaży Steam, konkurując z tysiącami innych podobnych produkcji.

Pomimo wysokiej konkurencji, Succubus cieszył się wśród graczy dużą popularnością, co miało swoje odbicie w sprzedaży gry w tym okresie. W rankingach sprzedażowych, gra pozycjonowała się znacznie wyżej od produkcji konkurencyjnych, za których marketing odpowiadał Microsoft (Scorn, Medium, Blair Witch), co dobrze obrazuje potencjał tego IP.

By dodatkowo zwrócić uwagę graczy, opublikowaliśmy darmową aktualizację oraz tematyczne DLC, które skutecznie wyróżniało naszą produkcję na tle innych horrorów.

Sprzedaż gry w październiku na platformie Steam wyniosła ~18 000 egzemplarzy, natomiast po płatne dodatki DLC sięgnęło aż ~17 000 graczy, co stanowi wyraźną poprawę względem poprzednich miesięcy.

Poniższa tabela obrazuje tegoroczne wyniki sprzedażowe Succubus, na platformie Steam:

Succubus Steam PC

Ilość sprzedanych egzemplarzy gry

Ilość sprzedanych DLC

Styczeń

18 000

10 000

Luty

15 000

9500

Marzec

7500

5000

Kwiecień

9500

7000

Maj

5000

4000

Czerwiec

25 000

23 000

Lipiec

23 000

19 500

Sierpień

17 000

13 500

Wrzesień

10 000

11 500

Październik

18 000

17 000


W tym roku gra weźmie udział jeszcze w dwóch wyprzedażach Steam, co powinno po raz kolejny pozytywnie wpłynąć na sprzedaż wersji podstawowej oraz płatnych dodatków.

Z tej okazji udostępniona zostanie darmowa aktualizacja gry z nową zawartością (listopad), oraz nowe, największe do tej pory, płatne DLC (grudzień).


Tym samym bieżący rok chcemy zakończyć wydaniem „Succubus Ultimate Edition”, czyli edycją gry która zawierać będzie wszystkie darmowe aktualizacje oraz płatne dodatki.

Succubus: Ultimate Edition

Ta edycja gry dostępna będzie w niższej cenie niż przy zakupie wszystkich dodatków osobno, co powinno skłonić niezdecydowane osoby do zakupu.
W związku z opublikowaną Roadmapą wsparcia dla gry, zauważyliśmy że wielu graczy informuje o tym, że poczeka z zakupem gry aż dostępne będą wszystkie DLC.
„Succubus: Ultimate Edition” mieć będzie za zadanie trafić między innymi do tego typu graczy.

Wydanie gry Succubus: Ultimate Edition , powiązane będzie z największym z planowanych, płatnym dodatkiem.
DLC o którym mowa, zaoferuje graczom dużo nowej zawartości,  oraz promowane będzie między innymi efektownym trailerem CGI.
Przy okazji premiery tego DLC, odświeżona zostanie również oprawa wizualna strony gry na Steam.  

O dalszym wsparciu gry zdecydujemy w styczniu 2023 roku.

Console Labs S.A. odpowiadające za konsolową wersję Succubus (Xbox One / Series / PS4/ PS5/ Switch), poinformowało o wysłaniu gry do certyfikacji Sony, podtrzymując tym samym chęć wydania Succubus na konsolach w Q4 2022.
Gra czeka również na oficjalny rating od IARC, który wykorzystany zostanie między innymi do tego by umożliwić premierę PC-towej wersji gry na platformie Epic Store.

Succubus: Hellish Orgy VR

Zespół VR odpowiedzialny za ten projekt, skupiony jest na wdrażaniu feedbacku testerów, z wersji Beta.
Premiera gry przewidziana jest na grudzień 2022.

Agony

W październiku sprzedaż gry na platformie Steam wyniosła ~4500 sztuk.

Produkcja ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem graczy (PC / konsole), generując zyski kwartalne przekraczające 150 tyś zł.


Tworzony przez spółkę Ignibit  port gry na platformy VR, nadal przechodzi przez fazę testów.  Developer planuje wydać grę jeszcze w tym roku. Trwają również rozmowy z wydawcą, który wyraził zainteresowanie tym projektem.

Agony: Lords of Hell

Trwają prace nad demem gry, które zostanie zaprezentowane podczas kampanii kickstarterowej, w lutym 2023 roku.
Nowe materiały z gry, opublikowane zostaną już w grudniu, podczas "Madnight 2022".

Help Me!

Ukończono prace nad demem gry, przygotowanym z myślą o kampanii kickstarter.

Obecnie trwają prace nad marketingową i techniczną częścią kampanii, którą spółka planuje rozpocząć już w tym miesiącu.

Tormentor

Trwają prace nad nowymi materiałami z gry, które zostaną zaprezentowane w grudniu, podczas wydarzenia "Madnight 2022".

Sanctus

Zapowiedź gry wraz z pierwszymi materiałami, odbędzie się jeszcze przed „Madnight 2022”, zapraszając graczy oraz redaktorów na pełną, rozszerzoną prezentację gry podczas grudniowego eventu spółki. 

Paranoid

Trwają negocjacje z wydawcą, który jest zainteresowany stworzeniem oraz dystrybucją wersji konsolowych tego tytułu. 
Wersja PC natomiast, zostanie wydana na kanałach dystrybucyjnych Madmind Studio.

Zespół skupiony jest na dopracowaniu wersji demonstracyjnej, która zostanie udostępniona wybranym graczom w ramach zamkniętych testów beta, już w przyszłym miesiącu.
Następnie demo, po uwzględnieniu feedbacku graczy, weźmie udział w festiwalu dem na platformie Steam (w Q1 2023).

Najnowsze materiały z Paranoid, zostaną zaprezentowane w grudniu, podczas "Madnight 2022: Horror Showcase"

Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca.
Zachęcamy również do zadawania pytań, na które będziemy starali się odpowiadać zbiorczo, w ramach relacji inwestorskich.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.