RELACJE INWESTORSKIE

Newsletter #7 2022

Zobacz prezentację video na youtube

 

Zarząd Madmind Studio S.A. informuje, że 30 czerwca 2022 roku w Warszawie, odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie.

Madmind

Wraz z końcem czerwca, zakończyliśmy prace nad odświeżeniem oficjalnej strony www Madmind Studio.
Nowa wersja witryny opublikowana zostanie już  w lipcu. Poprawie ulegnie między innymi czytelność strony oraz jej zawartość, z podziałami na poszczególne gry.

Od 1 lipca, do spółki dołączyły nowe, doświadczone w branży gier osoby, które tworząc niezależny zespół, zajmują się opracowaniem nowych, rewolucyjnych rozwiązań dla gier typu horror. Ten szczegółowo zaplanowany projekt w założeniach ma zaoferować graczom unikalne i niespotykane dotąd w segmencie gier wideo rozwiązania, które docelowo zaimplementowane zostaną w przyszłych projektach spółki.   

W czerwcu zakończyliśmy okres rekrutacji nowych pracowników, dzięki czemu ustabilizowaliśmy koszta operacyjne spółki. W związku z tym nie planujemy dalszego powiększania zespołu w tym roku, z wyjątkiem ewentualnych pozycji związanych rotacją pracowników.

Zgodnie z opublikowaną na początku roku Roadmapą wsparcia gry Succubus, w czerwcu miały miejsce premiery nowych, bezpłatnych aktualizacji gry oraz płatnych DLC.

Czerwiec okazał się być rekordowym miesiącem pod kątem sprzedaży Succubus w tym roku, o czym wspomnieliśmy w raporcie ESPI.

Łączna sprzedaż gry przekroczyła już 215 000 egzemplarzy na platformie PC (Steam + GOG)

Succubus

Wydana w październiku 2021 roku gra, została w tym miesiącu dwukrotnie zaktualizowana, oferując graczom zarówno nową, darmową zawartość jak i dwa płatne dodatki:

- Issabel Cosplay DLC

https://www.youtube.com/watch?v=paaJIFTSggc

- Summer Armors DLC

https://www.youtube.com/watch?v=WUK0iBHV_Wo

Oba dodatki do gry spotkały się z ciepłym przyjęciem graczy, czego skutkiem było znaczne zwiększenie przychodów z gry w tym miesiącu.

Poza standardowymi działaniami marketingowymi, zaangażowaliśmy również pracowników studia, organizując livestream, podczas którego rozmawialiśmy z graczami, odpowiadając na wszystkie ich pytania.

Poniższa tabela przedstawia sprzedaż gry Succubus w pierwszym półroczu  2022 roku:

SUCCUBUS    STEAM PC

Ilość sprzedanych egzemplarzy gry

Ilość sprzedanych DLC

Styczeń

~18 000

~ 10 000

Luty

~ 15 000

~ 9 500

Marzec

~ 7 500

~ 5 000

Kwiecień

~ 9 500

~ 7 000

Maj

~ 5 000

~ 4 000

Czerwiec

~ 25 000

~ 23 000

W związku z popularnością jaką cieszą się dodatki oraz aktualizacje gry, planujemy dalsze, regularne wspieranie tego tytułu do końca bieżącego roku.

Największa aktualizacja gry oraz duże (ostatnie z planowanych) płatne DLC, przewidziane jest na grudzień 2022.
Tym samym bieżący rok chcemy zakończyć wydaniem „Succubus Ultimate Edition”, czyli edycją gry która zawierać będzie wszystkie darmowe aktualizacje oraz płatne dodatki.

O dalszym wsparciu gry zdecydujemy w styczniu 2023 roku.


Trwają również prace nad portami gry na konsole (Xbox One / Series / PS4/ PS5/ Switch), realizowanymi przez spółkę Console Labs S.A. Developer prognozuje datę premiery tej wersji gry na przełom 3 i 4 kwartału tego roku.

Succubus XVR

Realizowany przez dedykowany zespół VR projekt, posiada już kluczowe mechaniki rozgrywki. Obecnie trwają prace nad dostosowaniem skali projektu do oczekiwanej daty premiery przewidzianej na ten rok. Projekt realizowany jest według określonego od początku budżetu, szacowanego na 450 tyś zł.

Agony 

Sprzedaż gry (Agony + Agony Unrated) na platformie PC w czerwcu osiągnęła niemal 10 000 egzemplarzy.

Developer odpowiedzialny za wykonanie portu gry na platformę VR, zadeklarował również stworzenie portów tej wersji gry na konsole (PS4/Xbox one)Agony: Lords of Hell

Zakończyliśmy prace nad szatą graficzną strony Kickstarter tego projektu.

Powstała również pierwsza animacja 2d, która będzie promować grę podczas zbiórki.
Projekt obecnie znajduje się na etapie testów oraz polishingu.

Do produkcji gry zaangażowane zostały dodatkowe osoby z core teamu Madmind Studio, dzięki czemu podniesiona zostanie jakość dema gry oraz planowana pierwotnie skala projektu.

Kampania Kickstarterowa tego tytułu planowana jest na Q4 2022.

Help Me!

Trwają przygotowania dema dla kampani kickstarterowej, która planowana jest na wrzesień 2022 roku.

Developer wykonuje projekt według ustalonego budżetu, który nie zmienia się pomimo przesunięcia planowanej zbiórki na kickstarterze o parę miesięcy.
Niezbędne materiały do stworzenia strony Kickstarter zostaną przesłane do Madmind Studio w lipcu, natomiast nowe demo gry ukończone zostanie przez developera w sierpniu.

Paranoid

Z powodzeniem zaprezentowaliśmy Vertical Slice 2.0 gry Paranoid, który skupiony był na nowym systemie walki. Zebrany feedback, posłużył zespołowi odpowiedzialnemu za produkcje gry, na wprowadzenie zmian oraz dopracowanie gotowych funkcjonalności.
Trwają prace nad demem gry. 

Tormentor

Trwają prace nad sztuczną inteligencją przeciwników, która pełnić będzie kluczową rolę w projekcie. Tworzone są również kolejne projekty lokacji oraz nietypowa dla branży gier wideo strategia marketingowa projektu.

Sanctus oraz Unborn

Scenariusz obu gier został już wstępnie określony, przechodząc w etap dokładniejszych opisów oraz dialogów postaci.
Spółka planuje ogłoszenie projektu Sanctus na grudzień bieżącego roku, wraz z prezentacją aktorki która wcieli się w postać głównej bohaterki gry, oraz scenarzysty.

Dodatkowo, spółka planuje pokaz swoich projektów podczas wydarzenia Madnight 2022: Horror Showcase, w grudniu tego roku, które realizowane zostanie na większą skalę niż edycja z ubiegłego roku.

Zapytania inwestorów:

- Co składało się na koszta ujęte w pozycji "Pozostałe koszty rodzajowe" 462137,82zł.

To przeksięgowane na drugi kwartał koszta Unborn, które zostaną ujęte jako produkcja w toku.

- Z czego wynika tak duża rozbieżność przychodowa pomiędzy sprzedażą pierwszych 101tys. sztuk gry - raportowany przychód w okolicach ~38 zł versus raportowane ~26zł za kolejne 64 tys. sztuk. Spadek o ponad 30% na sztukę podstawy, przy znacznym wzroście sprzedaży DLC. Z tego co kojarzę gra nie była aż tak mocno przeceniana.

Na to zawsze składa się wiele różnych czynników.
Gra sprzedawana jest na globalnym rynku. Znaczna część graczy pochodzi na przykład z Rosji, gdzie gra jest znacznie tańsza (około 26zł kosztuje tam Succubus).
Nowe DLC trafiają do różnych graczy, na różnych rynkach i cena za grę oraz DLC także jest różna.
Trzeba brać również pod uwagę, że część graczy zwraca grę po sprawdzeniu jej (refund).
Dodatkowo, Succubus często sprzedawany jest w obniżonej cenie przy okazji aktualizacji gry oraz kolejnych DLC. To wszystko sprowadza się na wynik końcowy, który nie zawsze może wyglądać tak samo w zestawieniu kolejnych kwartałów. 

- Czy zespół odpowiedzialny za produkcje gry Succubus, bądź inne osoby otrzymuje revenue/profit share z tytułu produkcji gry?

Nie. Wyjątkiem jest tutaj specjalne DLC (Succubus - Evil Support DLC) do gry, z którego wszelkie dochody przeznaczane są bezpośrednio na integracje pracowników spółki. Informacja ta widnieje na stronie steam tego dodatku.

- Czy w wypadku istotnych zysków i zabezpieczania finansowego kolejnych projektów Madmind będzie wypłacało dywidendy ?

Aktualnie nie mamy w planach wypłacania dywidendy za rok 2022.
Zarobione pieniądze inwestujemy w rozwój studia oraz w nowe projekty.

W przypadku znacznej nadwyżki finansowej w kolejnych latach, z pewnością wrócimy do tematu.
Docelowo chcielibyśmy wypłacać dywidendę, jednak nie na tym etapie rozwoju spółki.
Jesteśmy ambitną spółką, która przede wszystkim dąży do produkcji tytułów z segmentu AAA. Jeżeli nadwyżka finansowa pokrywać będzie koszta produkcji nowych projektów, pozostałe zapasy przeznaczone zostaną na dywidendę.

 

Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca.
Zachęcamy również do zadawania pytań, na które będziemy starali się odpowiadać zbiorczo, w ramach relacji inwestorskich.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

/ Madmind Studio