RELACJE INWESTORSKIE

Newsletter #6 2023

Obejrzyj newsletter w formie video

Madmind

Istotnym wydarzeniem  z perspektywy spółki w maju 2023 roku, było podpisanie umowy dystrybucyjnej z platformą GOG.com;  na podstawie której spółka wprowadzi do dystrybucji swoje najnowsze projekty, w tym:  Succubus: Hellish Orgy VR, Agony: Lords of Hell, Paranoid oraz Tormentor.

Premiera pierwszej z wymienionych gier – Succubus: Hellish Orgy VR, odbędzie się już 23 czerwca br. W trakcie produkcji jest też zwiastun gry, który opublikowany zostanie już w przyszłym tygodniu.
Materiał wideo który opublikuje spółka, przygotowany jest z myślą o dotarciu do nowej grupy docelowej, która zainteresowała się ogólnoświatową aferą związaną z banem gry na platformie Steam.

Spółka kontynuuje także rozmowy z innymi sklepami online oraz modyfikuje struktury sieciowe swoich gier (system achievements/leaderboards/cloud save) by móc wydawać swoje produkcje nie tylko na platformie steam.

W ostatnim czasie, Madmind obecny był na targach branżowych takich jak Digital Dragons, Microsoft Summit, WDI oraz Nordic Game Conference, kontynuując rozmowy na temat współpracy z globalnym wydawcą, dla gier „Unborn”, „Sanctus” oraz „Menna”.

Madmind intensywnie rozwija kompetencje pracowników organizując kursy i szkolenia, które podnoszą efektywność zespołu producenckiego oraz testerskiego. Inwestujemy również między innymi w kursy multiplayer oraz artystyczne, co pozytywnie wpływa na jakość i skuteczność wykonywanej przez nas pracy.

Spółka testuje najnowsze narzędzia związane z rozwojem AI do tworzenia wysokiej jakości translacji tekstów i dialogów z gier na różne języki. Testy mając na celu zbadać jakość tłumaczeń w porównaniu z profesjonalnymi translacjami od native speakerów. Korzystanie z AI do tego typu zadań, może w perspektywie kilku lat zaoszczędzić dla spółki nawet kilkaset tysięcy złotych. 

Badamy również inne osiągnięcia AI oraz rozwój narzędzia ChatGPT, które mogą zostać częściowo zaimplementowane w kilku z tworzonych przez z nas grach.

GPW

Księgowość Madmind Studio opracowuje dane za lata 2020, 2021, 2022 do badań dla audytora KPW.
Trwają również prace nad dokumentami formalno-prawnymi w INC.
Badanie historycznych informacji finansowych spółki przez KPW zaplanowane jest na lipiec br.   

29 czerwca odbędzie się WZA, na którym planowane jest podjęcie uchwał dotyczących przejścia na główny parkiet (w sprawie ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym, oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia polityki wynagrodzeń)

Menna

Zakończono prace nad CGI projektu oraz wersją alpha gry.
Spółka niezmiennie stara się o uzyskanie dotacji oraz znalezienie wydawcy globalnego. 

Projekt przechodzi do kolejnego etapu produkcji, a planowane ujawnienie gry przewidziane zostało na grudzień 2023 roku. 

Podobnie jak inne gry spółki, Menna korzystać będzie z najnowszych technologii oferowanych przez silnik graficzny Unreal Engine 5.

Succubus

Gra w wersji na PC (steam) nie została objęta promocją w maju, co miało przełożenie na spadek sprzedaży w ubiegłym miesiącu, w porównaniu z rekordowym w tym roku kwietniem.
Do rąk graczy trafiło ~10tyś kopi gry (Succubus + bundle) oraz ~8000 DLC.

Czerwiec rozpoczęliśmy promocją gry -40%, co znacznie poprawiło jej sprzedaż.

Obecnie sprzedaż wersji konsolowej gry (PS4/PS5) generuje większe zyski niż wersja na PC, co pozwala optymistycznie patrzeć na planowany rozwój gry na konsolach oraz kolejne porty (Xbox/Switch).

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy prace nad poprawkami cenzury konsolowej wersji. Wszystkie zmiany i modyfikacje zostaną wysłane zespołowi portującemu już w perspektywie najbliższych kilku dni.
Dzięki temu, Console Labs uzyska możliwość stworzenia aktualizacji, która poprawi jakość cenzury w portach gry, co według naszych szacunków powinno także pozytywnie wpłynąć na proces certyfikacji dla platform Xbox oraz Swich, oraz ożywić sprzedaż wersji na platformy Playstation.

Trwają również prace nad wersją mobilną gry, opartą na formule „Runner”.

Zespół MobilWay zakończył także research technologiczny dla drugiej gry mobilnej, opartej na formule „AI- friend”. W oparciu o prezentację oraz pozytywne zakończenie testów, Madmind Studio zdecydowało się zainwestować również produkcję tego tytułu.
Formuła „AI - friend” umożliwi graczom rozmowę z bohaterką gry na każdy temat – dzięki sztucznej inteligencji, w tym poruszanie wątków erotycznych, co stanowić będzie jeden z kluczowych elementów monetyzacji gry.    

Rynek Chiński

W związku z podpisaną umową z firmą Huquiao, rozpoczynamy okres testowy mający na celu zbadanie efektywności działań promocyjnych dla gier Madmind Studio, na rynku Chińskim. W perspektywie kilku miesięcy spółka zbada jak inwestycja w marketing na tym rynku przekłada się na sprzedaż gier Madmind.
Nawiązaliśmy również kontakt z IGN Japan, którego przedstawiciele wyrazili chęć tworzenia newsów na temat horrorów Madmind, w tym Succubus: Hellish Orgy VR.  

Gamescom

Trwają przygotowania do pokazu nowych gier na targach Gamescom – będą to Agony: Lords of Hell oraz Paranoid. By dotrzeć do jak największej ilości graczy oraz redaktorów, spółka zdecydowała się przygotować samodzielne stoisko w hali entertainment.
Gracze zapoznać będą się mogli z poprawionym demem Agony: Lords of Hell oraz zupełnie nowym demem Paranoid, które docelowo ma posłużyć także do promocji gry w mediach branżowych.


Tormentor

Do produkcji gry dołączają kolejne osoby. Zespół planuje długi pokaz gameplayu z gry w grudniu 2023.
Trwają również rozmowy na temat potencjalnej cross-promocji tytułu z konkurencyjnymi grami, które cieszą się dużą popularnością wśród fanów horroru.


Prace nad pozostałymi grami spółki przebiegają bez przeszkód i są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.


Odpowiedzi na zapytania inwestorów:

"W aktualnościach za marzec poinformowaliście państwo, że AMM management niedługo przekroczy 10% udziałów w spółce. W dzisiejszym jednostkowym  raporcie okresowym za 1 kwartał jest napisane, że ilość akcji posiadanych przez AMM nie zmieniła się. Z czego wynikają te nieścisłości?"

Informacja o stanie posiadanych przez AMM akcji oraz plany na zwiększenie ich ilości, zostały przekazane spółce przez przedstawiciela AMM Management.
Spółka AMM nie określiła jednak kiedy dokładnie ma zamiar przekroczyć 10%.

„Widzę, że strona przychodowa mimo "starzejących" się gier z Waszego portfolio trzyma się nieźle. Zwróciłem jednak uwagę na rosnące koszty - czy mógłbym uprzejmie prosić o krótką informację na temat tego co "ukryło" się w tej pozycji”

Na wzrost kosztów złożyło się kilka pozycji, w tym między innymi:
- zwiększenie zatrudnienia
- podwyżki „inflacyjne” dla pracowników
- rosnące koszta energii i usług (wyrównania „inflacyjne”)
- koszta zaliczek nowych materiałów CGI, między innymi dla projektów Paranoid oraz Menna.
- zakup licencji oraz assetów ze sklepów online – Adobe, Epic Marketplace etc.
- opłacenie kolejnych milestonów projektów realizowanych zewnętrznie


Kolejne relacje inwestorskie planujemy publikować w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca.
Zachęcamy również do zadawania pytań, na które będziemy starali się odpowiadać zbiorczo, w ramach relacji inwestorskich.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

/ Madmind Studio